Rolety zewnętrzne standardowe

Tego typu rolety montowane są na elewacji poza wnęką okienną lub we wnęce okiennej. Są polecane do istniejących budynków lub do nowo powstałych budynków gdzie skrzynka rolety pełni funkcje dekoracyjną.

Rolety zewnętrzne do zabudowy.

Rolety naokienne montowane wraz z oknem. Skrzynka rolety montowana jest w nadprożu a prowadnice we wnęce okiennej. Dostęp do pancerza rolety poprzez rewizję od dołu z zewnątrz budynku. Po wykonaniu elewacji budynku widocznymi elementami rolety są prowadnice i pancerz

Rolety zewnętrzne nakładane na okno.

Rolety naokienne zintegrowane z oknem wyposażone w skrzynkę z PCV. Montaż razem z oknem we wnęce pod nadprożem. Dostęp do skrzynki od dołu rolety z wnętrza budynku. Są to jedyne rolety gdzie po wykonaniu docieplenia/elewacji budynku jedynym widocznym elementem rolety jest jej pancerz.

 
 

Zabezpieczenia rolet

  • Zamek baskwilowy- montowany w dolnej lub środkowej listwie pancerza, obsługiwany obustronnie.
  • Rygiel automatyczny- montowany w dolnej listwie skutecznie uniemożliwia podniesienie zamkniętej rolety z zewnątrz
  • Wzmocnienie dolnej listwy- stabilizuje prace pancerza, podwyższa odporność rolety na włamanie
  • Wieszak blokujący-stosowany przy roletach wyposażonych w silnik, montowany na wale rolety, blokuje pancerz rolety, uniemożliwiając podniesienie z zewnątrz.

Moskitiery

Każdą z rolet można wyposażyć w moskitierę. Moskitiery stanowią skuteczne zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju owadami, a jednocześnie nie ograniczają dopływu świeżego powietrza. Siatka moskitiery wykonana jest z włókna szklanego. Zakończona dolną listwą.

Silniki do rolet

Zastosowanie silnika tubowego w roletach automatycznie wydłuża ich eksploatacje. W połączeniu z wieszakami blokującymi stanowi jeden z najlepszych sposobów zabezpieczenia rolety i domu przed włamaniem. Silniki są wyposażone w wyłaczniki krańcowe mechaniczne lub elektroniczne, obsługiwane za pomocą przełącznika klawiszowego lub pilota. W oferci naszej firmy znajdą Państwo silniki czołowych europejskich i polskich producentów takich jak: NICE, SOMFY, FAAC, MOBILUS.

Katalog w formacie PDF do pobrania na stronie producenta www.krispol.pl